Za co płacimy ponadplanowo biorąc pożyczkę bez BIK?

Aktualnie system bankowy sprawdza się w każdym państwie idealnie. Jest pomimo tego drobna nisza czy raczej słabość którą uzupełniły prywatne przedsiębiorstwa, nazywane nawet parabankami - chodzi o pożyczki bez lustracji osoby starającej się o kredyt. Mimo iż są one sprzęgane przeważnie z maleńkimi pożyczkami od ręki - grają dodatkowo znaczącą rolę dla osób bogatych majacych pozostałe długi. Zapewniają one zdobycie sporego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być dom, auto, obligacje czy inna własność - bez zbytecznej kontroli w Biurze Informacji Kredytowej.

Owszem wierzytelności tego rodzaju - obojętnie od wybranej opcji czy firmy w której staramy się o zobowiązanie - są dosyć kosztowne. Jednakże biznesmeni liczą się z tym, wierząc że wyłącznie odpowiedni i nieprzerwany obieg pieniądza jest w stanie zagwarantować im porządny postęp i dochód. Na gruntowną wartość zaciągniętej pożyczki - oznacza to kwotę plus oprocentowanie - komponuje się głównie czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego która wynosi 24 %, ustanawiana odgórnie - ale to nie wszystko. Dowolny kredyt jest dodatkowo ubezpieczany, choć samo ubezpieczenie uzależnione jest od wielkości wierzytelności. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w stosunku od wynegocjowanej umowy.

Podmiot który ma prawidłowe konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki poważaniem pod żadnym pozorem nie zgodziłyby się na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową proponowaną przez swój bank. W przypadku kredytów pozabankowych warunki również co prawda są klarowne - jednak znacznie mniej interesujące i sprzyjające. Niemniej jednak wiele ludzi używa tej sposobności - posiadając inne długi i istotną historię w Biurze Informacji Kredytowej. Wiedzą po prostu jak zdatnie posługiwać się tą możliwością.

 

-Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna?

-Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla zadłużonych

-Jaka firma oferuję pożyczki pod zastaw mieszkania

-Czy powinno się monitorować osobisty status w BIK?

-Jakie warunki trzeba spełniać żeby uzyskać kredyt w banku?