Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla zadłużonych

Zdarzają się sytuacje, kiedy traci się zatrudnienie i trzeba przeprowadzić się w inne miejsce. Do tego dochodzi jeszcze problem ze spłatą zadłużenia z powodu niewystarczających środków. Wtedy od razu następuje wpis do BIK i jest trudność z wzięciem kolejnego kredytu. Pozostaje zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości posiadanej na własność.

Kto może starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Aby móc starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości należy posiadać mieszkanie własnościowe, dom, działkę lub grunt, które nie mogą być obciążone jakąkolwiek formą zadłużenia. Pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą być udzielone obywatelom polskim, którzy ukończyli co najmniej 21 lat. Nie jest wymagane zaświadczenie od dochodach, gdyż zabezpieczenie stanowi w tym przypadku hipoteka. Wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości nie wymaga również zgody współmałżonka.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - dlaczego warto?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości często są jedyną możliwością dla osób, które są dłużnikami. Takie środki finansowe można przeznaczyć na dowolny cel, który nie jest związany z działalnością gospodarczą. Jest wiele firm parabankowych, które udzielają takiej formy pożyczek. Zatem należy dokładnie sprawdzać warunki i wybrać najlepszą ofertę. W przypadku osób zadłużonych może to być jedyna możliwość wyjścia z długów. Trzeba pamiętać o wzięciu takiej pożyczki, gdzie wysokość raty nie jest bardzo wysoka i można ją realnie spłacać. Nie ma tutaj problemu, jak w przypadku kredytów bankowych, ze sprawdzaniem informacji o osobie zaciągającej zobowiązanie w BIK czy BIG. Dla pożyczkodawcy wystarczającym zabezpieczeniem jest hipoteka. Do tego raty są znacznie niższe niż w przypadku chwilówek, gdyż tu zobowiązanie może być rozłożone nawet na 10 lat. Ponadto oprocentowanie pożyczki hipotecznej nie jest wysokie. Zatem nie będzie to duże obciążenie dla domowego budżetu i raty będzie można spłacać bez problemu. Trzeba również podkreślić minimum formalności w czasie załatwiania pożyczki hipotecznej, a także wygodę wypełnienia wniosku przez internet. Tak więc jeśli nie jest się zwolennikiem chwilówek, to pożyczka hipoteczna będzie rozwiązaniem, które pozwoli rozwiązać bieżące problemy, nawet te związane z posiadanymi zadłużeniami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki?

Warto dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić jaki jest całkowity koszt spłaty pożyczki. Należy także sprawdzić RRSO oraz wysokość miesięcznych rat. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady doradcy pożyczkowego.

 

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości

-Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

-Pożyczka pod zastaw mieszkania – czy to ma sens?

-Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna?

-Jaka firma oferuję pożyczki pod zastaw mieszkania