Zalety pożyczki hipotecznej dla firm

Nawet bardzo dobrze prosperująca firma potrzebuje środków finansowych na utrzymanie płynności finansowej lub na kolejne inwestycje. Z reguły kwoty kredytów gotówkowych są niewystarczające. Rozwiązaniem może być pożyczka hipoteczna.

Czym jest pożyczka hipoteczna?

To stosunkowo nowy produkt na rynku finansowym, który łączy w sobie zalety typowego kredytu hipotecznego i kredytu gotówkowego.

Najważniejsze z nich to:
• duża kwota finansowania,
• długi okres spłaty,
• niskie raty,
• niskie oprocentowanie.

Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest oczywiście nieruchomość. Wielkość pożyczki hipotecznej może sięgać nawet 80% jej wartości, a to z reguły nawet kilkaset tysięcy złotych.

Spłata pożyczek hipotecznych może być rozłożona na długi okres czasu, nawet do 35 lat, w połączeniu z niskim oprocentowaniem od 8 do 10% daje to niskie raty miesięczne. Dzięki temu nadmiernie nie obciążają budżetu i można dostosować ich wysokość do indywidualnych możliwości.

Największą zaletą pożyczki hipotecznej jest fakt, że otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. I jest to najważniejsza różnica między kredytem hipotecznym, który może być przeznaczony jedynie na finansowanie zakupu mieszkania lub budowę domu.

Pożyczka hipoteczna dla firm

Z opcji pożyczki hipotecznej mogą skorzystać także firmy. Oferty dla nich są ustalane nieco inaczej niż dla klientów indywidualnych.

Spłacalność kredytów firmowych jest znacznie lepsza, dlatego mogą liczyć na bardziej korzystne warunki spłaty.

Największy problem z pozyskaniem kapitału mają firmy, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Krótki okres działalności to w niektórych bankach przeszkoda nie do pokonania. Niektóre jednak dostrzegły w nich potencjalnych klientów. I to właśnie do nich kierowana jest oferta pożyczki hipotecznej dla firm. Zabezpieczeniem jest nieruchomość należąca do firmy lub jej właściciela. Może być to mieszkanie, dom, działka budowlana lub hala produkcyjna.

Oprocentowanie pożyczki zaczyna się już od 4,9%, a jej wysokość może sięgać nawet 1 mln złotych. Taka kwota pozwoli zrealizować zaplanowane inwestycje i poszerzyć grono klientów. Spłatę pożyczki dla firm można rozłożyć na 10 lat, to wystarczający czas na uzyskanie stabilnej pozycji na rynku.