Pożyczka pozabankowa – dlaczego to świetny pomysł?

Prowadzenie biznesu wymaga posiadania wiedzy w wielu dziedzinach. Kwestie podatków czy specjalizacji w wąskiej branży, w której działa przedsiębiorca, są kluczowe. Jednak nawet najbardziej bystry i prężny biznesmen nie zrealizuje inwestycji bez odpowiednio wysokiego i regularnego finansowania, gdyż to jest podstawą finansowej dźwigni.

Jak uniknąć obciążenia historii kredytowej w BIK?
Może się zdarzyć, że dana firma decyduje się na duży kredyt w banku, jednak finansowanie jest często potrzebne już w czasie prowadzonego procesu przyznawania kredytu. Teoretycznie istnieje dużo rozwiązań, które pozwalają na zaciągnięcie szybkiej pożyczki na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa. Niestety, większość tego typu produktów obciąża historię kredytową w BIG, BIK czy KRD. A to może znacząco afektować toczący się proces kredytowy i wręcz uniemożliwić zaciągnięcie zobowiązania w pożądanej wysokości. W takich sytuacjach warto rozważyć współpracę z instytucjami pozabankowymi.

Zalety prywatnej pożyczki pozabankowej
Prywatna pożyczka pozabankowa pozwala na uzyskanie kredytowania szybko oraz w zawrotnie atrakcyjnej wysokości. Tego typu produkty oferowane są w oparciu o odpowiednie zabezpieczenie w już posiadanej przez firmę własności. Może to być samochód lub nieruchomość dowolnego typu. Zabezpieczenie pożyczki w tej formie umożliwia praktycznie błyskawiczną weryfikację zdolności kredytowej firmy oraz uzyskanie kwoty pożyczki nawet do 1 mln PLN.
Wypłata środków następuje szybko, a warunki spłaty są atrakcyjne. Współpraca z pozabankowymi instytucjami często może okazać się milowym krokiem w rozwoju firmy. Szybkie finansowanie oznacza szybki start inwestycji. Dla wielu przedsiębiorców jest to idealne rozwiązanie w okresie gwałtownego rozwoju przedsiębiorstwa, gdy pewne i wysokie środki oznaczają możliwość podjęcia natychmiastowej współpracy z kontrahentami.