Jak uzyskać tanią pożyczkę hipoteczną

Czym jest pożyczka hipoteczna dla firm

Pożyczka hipoteczna przeznaczona jest przede wszystkim dla nowych firm, startupów i firm, które chcą inwestować w swój rozwój. Pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze po dokonaniu zabezpieczenia na hipotece nieruchomości w księgach wieczystych. Nieruchomość może być obciążona innymi zobowiązaniami np. kredytem.

W odróżnieniu od kredytu hipotecznego pożyczka wypłacana jest szybko, bez zbędnych formalności oraz weryfikacji baz, może być przeznaczona na dowolny cel - to ją odróżnia od kredytu hipotecznego. Daje to dużą swobodę w gospodarowaniu finansami, można przeznaczyć je na reklamę firmy, zakup urządzeń lub zdecydować się na większe inwestycje, firma finansująca pożyczkę w to nie ingeruje. Oczywiście inwestowanie musi być rozsądnie zaplanowane i gwarantować możliwość regularnego spłacania rat.

Jak znaleźć tanią pożyczkę hipoteczną?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wzięciu pożyczki hipotecznej dla firm trzeba sprawdzić i porównać oferty różnych firm, ponieważ oprocentowanie to tylko jeden z elementów wpływających na koszty pożyczki. Do pozostałych należą:

• koszt rozpatrzenia wniosku,
• prowizja ,
• być może ubezpieczenie pożyczki,
• dodatkowe produkty.

To właśnie one wraz z oprocentowaniem decydują o kosztach końcowych. Nie zawsze niskie oprocentowanie oznacza niższe koszty. Warto pamiętać, że zarówno oprocentowanie, jak i marżę  można przy tak dużych pożyczkach negocjować i uzyskać korzystniejsze warunki.

Doradca finansowy zawsze stara się podejść do klienta indywidualnie biorąc pod uwagę specyfikę jego biznesu, być może sezonowość działalności oraz możliwości finansowe. Nam również zależy na tym, aby klient był w stanie bez problemu spłacać otrzymane finansowanie.

Ubezpieczenie pożyczki hipotecznej jest tylko ubezpieczeniem tymczasowym obejmującym okres między przyznaniem pożyczki a wpisem do księgi wieczystej. Warto więc zrobić to jak najszybciej.
Nowe firmy traktowane są w taki sam sposób jak te działające wiele lat na rynku, dlatego można znaleźć oferty pożyczki w wysokości do 1 mln zł z oprocentowaniem już od 4,9% i udzielane nawet do 10 lat. To najatrakcyjniejsza oferta na rynku, warto więc o niej porozmawiać.

Zapraszamy do kontaktu.