Dlaczego pożyczka prywatna bez BIK jest godna zaufania?

Każdy inwestor wie, że obcięcie finansowania kiepsko się ma do spotęgowania szans na powodzenie przedsięwzięcia. Uzyskanie dużych kwot pożyczek wymaga często wielu spotkań, analiz biznesplanów. Jest to codzienność wielu przedsiębiorców i jest to oczywiste, że powierzenie swoich pieniędzy wymaga dogłębnej analizy szans na powodzenie przedsięwzięcia. Czasem jednak zdarzają się zupełnie spontaniczne sytuacje: pojawia się flota aut do sprzedaży, ktoś wystawia na sprzedaż nowoczesną i sprawną maszynę… W takiej sytuacji zarabia ten, kto działa szybko, czyli… posiada gotówkę. Jeżeli brakuje nam środków to wcale nie jesteśmy skazani na porażkę. Kreatywność w biznesie pozwala wygrywać.

Pożyczka od pozabankowych instytucji
Biznes rozwinie skrzydła, jeżeli będzie odpowiednio zarządzany i dofinansowany. Zarządzanie jest naszym zadaniem. Biznesplan musi uwzględniać nawet najgorsze warianty. Patrząc na plany podatkowe rządu na rok 2021, warto w scenariuszach naszego arkusza kalkulacyjnego uwzględnić, że może być potrzebna dodatkowa poduszka finansowa. Trudno powiedzieć, co przyniesie najbliższa przyszłość w kontekście epidemii. Dlatego należy zadbać o odpowiednio silne zaplecze finansowe naszej firmy. Część przedsiębiorców uważa, że pożyczka prywatna bez BIK nie jest łatwo dostępna. I niestety jest to całkowicie błędne myślenie…

Dlaczego pożyczka prywatna bez BIK jest dobrym rozwiązaniem?
Pożyczka hipoteczna od inwestora prywatnego lub pozabankowej instytucji finansowej dlatego jest tak dobrym rozwiązaniem, gdyż jest przede wszystkim szybka. Jeżeli uzyskaliśmy dofinansowanie z Unii, i stoimy przed koniecznością poratowania się kredytem pomostowym, to właśnie pożyczka prywatna może być lepszym wyborem.
Wiele osób się zastanawia, dlaczego pożyczki hipoteczne są tak szybkie. Wynika to z faktu, iż w przypadku tego typu produktów zabezpieczenie w postaci hipoteki automatycznie zwiększa bezpieczeństwo inwestycji z punktu widzenia pożyczkodawcy. Trudno sobie wyobrazić większe bezpieczeństwo, dlatego długotrwała analiza zdolności kredytowej, weryfikacja w BIK, BIG czy KRD jest po prostu zupełnie zbędną stratą czasu.

Jakie kwoty pożyczek można uzyskać?
Kolejną bardzo dobrą informacją są potencjalne kwoty tego typu pożyczek. Wiele zależy od LVT, czyli wskaźnika Loan to Value. Określa on stosunek wysokości pożyczki do wartości nieruchomości. Wiele instytucji finansowych zabezpiecza się poprzez określenie maksymalnej wartość LVT. Przykładowo, w przypadku inwestycji biznesowych może on wynosić maksymalnie 50% (wszystko zależy od indywidualnej oferty i przypadku). Nie zmienia to faktu, że dysponując własnym mieszkaniem, domem czy działką możemy liczyć na dofinansowanie nawet w wysokości 1 mln PLN. Zabezpieczenie w postaci nieruchomości pozwala na wydłużenie czasu kredytowania, zmniejszenie raty miesięcznego zobowiązania oraz zaproponowanie bardzo atrakcyjnego RRSO. Jeżeli stoisz przed śmiałym przedsięwzięciem, jesteś przedsiębiorczy i kreatywny, a pechowo brakuje Ci gotówki na dokończenie inwestycji, to pożyczka hipoteczna jest rozwiązaniem dla Ciebie.